Projektni dan

Autor: Katerina Zgrablić, 15. 6. 2015.

Dana 15. lipnja održan je projektni dan u našoj školi. Učenici su prezentirali 23 projekta iz različitih nastavnih predmeta realiziranih tijekom školske 2014./2015. godine.

Učenici prvog razreda, predstavljajući  svoj nastavni projekt Izložba starih predmeta zavičaja, pokazali su nam neke od tih predmeta i objasnili nam čemu su oni u prošlosti služili. Od učenika drugog razreda naučili smo nekoliko fraza na različitim europskim jezicima koje su oni naučili u sklopu projekta Europa u Hrvatskoj. S narodnim nošnjama Baderne upoznali su nas učenici trećeg razreda, koji su nam predstavili i knjižicu Narodna nošnja, koja je nastala kao rezultat njihova marljiva rada.Stari predmeti zavičaja bila je tema projekta učenika četvrtog razreda, a prilikom prezentacije učenici su nam pokazali i svoje predivne likovne radove nastale u sklopu projekta. Predstavljeni su i projekti razredne nastave i školske knjižnice Čitamo mi u obitelji svi, projekt s trećim razredom, Književni susret za niže razrede sa Željkom Horvat – Vukelja,  Kviz o čitanju za niže razrede povodom 210. god. rođenja Hansa Christiana Andersena te projekt Čitaj mi naglas.

Učenici predmetne nastave prezentirali su sljedeće projekte:

•  „Board  Games“ – Igra u nastavi, projekt engleskog jezika
  • Izrada okarina, projekt glazbene i likovne kulture
  • Klokan bez granica, projekt matematike
  • Književni susret, projekt školske knjižnice
  • Koliko poznaješ Hrvatski sabor, projekt povijesti
  • Kviz –  Život i djelo Dragutina Tadijanovića, projekt hrvatskog jezika i školske knjižnice
  • Mirisi, projekt biologije i kemije
  • Plava riba zdrava hrana, projekt prirode i biologije
  • Plavi dan-Bakar, projekt prirode i biologije
  • Krasna zemljo-Istarski zavičajni kviz, projekt povijesti
  • Debata, projekt hrvatskog jezika za učenike 8. razreda
  • Upoznavanje gradova iz Europske unije njemačkog govornog područja, projekt njemačkog jezika
  • Mijenjamo uloge, školski projekt
  • Kumstvo, projekt grupe Humane vrednote
  • Ilustracija za zbirku haiku stihova Marije Maretić, projekt likovne kulture i školske knjižnice

Ravnateljica je zaslužnim učenicima i učiteljima podijelila nagrade i priznanja za promociju škole tijekom školske godine. Prezentacija je u prilogu.

Priloženi dokumenti:
NAGRADE_I_ZAHVALNICE_(1).pptx (1.31 MB)