Stručna služba - pedagog

e-pošta (a) alen.h393@gmail.com
e-pošta (b) alen.hasikic@skole.hr
Telefon 052/448 -104

Ponedjeljak - Petak (8.00 - 14.00)

Rad s roditeljima

Prema dogovoru putem e-pošte ili telefonom

Osobna mrežna stranica pedagoga (e-portfolio):

ALEN HASIKIĆ

Što radi pedagog?

U suradnji s učiteljima i drugim stručnim suradnicima, pedagog sudjeluje u planiranju godišnjeg rada škole, pripremanju i realizaciji školskog odgojno-obrazovnog programa te je odgovoran za njegovu evaluaciju. Vrednuje odgojno-obrazovne rezultate, provodi studijske analize, istraživanja i projekte te skrbi o stalnom stručnom razvoju nositelja odgojno-obrazovne djelatnosti u školi. Definira i primjenjuje postupke za utvrđivanje i poticanje motivacije za učenje kao i utvrđivanje i unapređenje socijalnih odnosa u razredu. Također radi na planiranju i realizaciji stručnog usavršavanja nastavnog osoblja, roditelja i samih učenika (predavanja, radionice i sl.).

Najveći dio poslova pedagoga uključuje savjetodavni rad i pružanje stručne pomoći djeci, roditeljima i nastavnicima. U suradnji sa Zavodom za zapošljavanje odgovoran je za organizaciju i pružanje usluga profesionalnog usmjeravanja učenika (profesionalno informiranje i savjetovanje). Pedagog identificira darovite učenike te radi na prilagođavanju programa obrazovanja koji će poticajno djelovati na razvoj djetetovih potencijala. U suradnji s nastavnicima i drugim stručnim suradnicima radi na uključivanju, odnosno integraciji učenika s teškoćama u razvoju. Razumijevanje problematike ranog odgoja i obrazovanja i njegovo utemeljenje na suvremenim spoznajama, bitne su odrednice rada pedagoga u predškolskom sustavu. Njegova je primarna zadaća podizanje dnevne kvalitete života u vrtiću u skladu s djetetovim razvojnim i aktualnim potrebama.