ŠKOLSKA GODINA 2021./2022., 2022./2023.

PROJEKT: Primjena različitih tehnika učenja

DOBITNICI SMO EUROPSKE OZNAKE KVALITETE:

DOBITNICI SMO NACIONALNE OZNAKE KVALITETE:

eTwinning projekt: PRIMJENA RAZLIČITIH TEHNIKA UČENJA

Naš pedagog Alen Hasikić i pedagoginja Škole likovnih umjetnosti Split Aleksandra Dužević, osnivači su novog eTwinning projekta pod nazivom Primjena različitih tehnika učenja. Riječ je o jednogodišnjem projektu koji će se realizirati u školskoj godini 2021./2022.

O projektu: U projektu sudjeluju stručni suradnici i učitelji/nastavnici koji s učenicima istražuju razne tehnike učenja s ciljem efikasnijeg učenja.
Međusobno se educiramo i razmjenjujemo dobra iskustva iz prakse, preispitujemo dosadašnje tehnike učenja, dajemo prijedloge za moguća poboljšanja, predlažemo literaturu, pedagoške radionice, inovacije… Pozvat ćemo partnere iz EU kako bi usporedili dobre prakse podučavanja i učenja u različitim zemljama. Registracija projekta (PDF)

AKTIVNOSTI U PROJEKTU:

1. Obilježavanje Dana učitelja 5.listopada 2021.

2. Pojam UČITI - izrada mentalne mape.

3. Međunarodni dan bijelog štapa ( 15. listopada 2021.)

4. Izrada loga projekta Primjena različitih tehnika učenja

PROJEKTI SUFINANCIRANI OD STRANE MINISTARSTVA ZNANOSTI I OBRAZOVANJA

Projekt iz područja Školskog preventivnog programa pod nazivom: #PametnoNaNetu, voditelj projekta: Alen Hasikić, pedagog. Projekt se provodi na školskoj razini, a sufinanciran je od strane MZO u iznosu 16.000,00 kn. Realizirane aktivnosti projekta:

1. Podjela edukativnih brošura učenicima 6. razreda s ciljem promicanja zaštite u online svijetu.

2. Pedagog održao predavanje o sigurnosti u online svijetu za učenike, gledanje edukativnog filma o opasnostima u virtualnom svijetu.

3. Izrada QR kodova s nazivom projekta #PametnoNaNetu, te s edukativnim porukama.

4. Izrada edukativnih materijala: postera, ppt o dobrim i lošim stranama interneta i oblježavanje Dana sigurnijeg interneta

Plakat Dan sigurnijeg interneta

5. Na satu informatike učenici s učiteljicom Ines Pruginić obilježili Dan sigurnijeg interneta. Radovi učenika:

6. Učenici 2. razreda su sudjelovali na radionici "Moje poslijepodne" s ciljem organiziranja što kvalitetnijeg slobodnog vremena. Također, učenici su se likovnim izražavanjem prikazali kako se sve na kvalitetan način može provesti poslijepodne, a da ne uključuje internet.

7. VRŠNJAČKO POUČAVANJE. Učenici 6. razreda održali su predavanje na temu Dobre i loše strane interneta za Vijeće učenika, a zatim i za 5. razred.

8. PREDAVANJE ZA RODITELJE, predavanje pod nazivom: Kako biti odgovoran roditelj u moru informacija?

PROJEKT: ŠAH U ŠKOLI

Naši učenici tijekom igre:

ŠKOLSKA GODINA 2020./2021.

1 JABUKA NA DAN, LIJEČNIK IZ KUĆE VAN!

Jadranka Čikić, dipl. učitelj RN u zvanju savjetnika. Zaposlena u OŠ Šime Budinića, Zadar. Autori projekta:

Biljana Agić, prof. biologije u OŠ Šime Budinića

U našoj školi koordinator projekta je: Alen Hasikić, pedagog

U projektu sudjeluju: učiteljica Mirjana Laković i 2. razred

O projektu:

Projekt "1 jabuka na dan, liječnik iz kuće van" zamišljen je kao cjelogodišnji projekt u kojem će Dan jabuka, 20. listopada, trajati cijele školske godine.
Radi povećanja unosa svježeg voća i povrća te mlijeka i mliječnih proizvoda, kao i podizanja svijesti o značaju zdrave prehrane kod školske djece, Republika Hrvatska provodi Školsku shemu, odnosno dodjelu besplatnih obroka voća, povrća i mlijeka za školsku djecu. Kako je i naša škola uključena u ovaj Program, jabuka je vrlo često prisutna u našim učionicama te se projektom želi kod učenika razviti i povećati svijest o njezinoj korisnosti. Uz upoznavanje zdravstvene korisnosti jabuke i njezinih bioloških značajki, kroz različite aktivnosti tijekom godine kod učenika će se razvijati i eko svijest, te svijest o očuvanju kulturnih običaja, ali i poticati kreativnost u jezičnom i umjetničkom području.
Aktivnosti Projekta provode se jednom ili više puta mjesečno vezujući ih uz značajne dane i datume koje obilježavamo.

CILJEVI
- educiranje učenika prvih razreda o važnosti voća posebno jabuke
- usvajanje zdravih prehrambenih navika
- unapređenje znanja učenika o poboljšanju kvalitete života jedenjem voća, posebno jabuke
- podizanje razine svijesti o odgovornosti u očuvanju zdravlja
- prepoznavanje i imenovanje nekoliko sorti jabuka s naglaskom na stare sorte naših krajeva
- upoznati jabuku kao simbol - jabuka u pjesmi i slikarstvu, tradicijski prikaz jabuke (mudre izreke)"

OČEKIVANI REZULTATI

Završni proizvod zamišljen je kao sinteza cjelogodišnjeg rada, a ostvario bi se kao slikovnica, spomenar ili e-knjiga.
Projekt bi poslužio i kao predložak za buduće projekte sličnih ciljeva.