TIM ZA KVALITETU

Općenite informacije o Školskom timu za kvalitetu

Školski tim za kvalitetu čine suradnici čiji je temeljni cilj osigurati što kvalitetnije uvjete kako samog nastavnog procesa, tako i cjelokupnog školskog ozračja. Osnovna mu je zadaća usustaviti  proces  samovrednovanja kao permanentnog promišljanja nad prioritetnim područjima. Školski tim za kvalitetu čine svi zainteresirani sudionici života škole. Čini ga najmanje šest osoba, a najveći broj uključenih nije ograničen, već ovisi o specifičnostima svake pojedine škole. Rad školskog tima za kvalitetu, prema hrvatskom modelu samovrednovanja škola temelji se na odgovorima na tri ključna pitanja:

Koliko je dobra naša škola? (koliko smo zadovoljni radom škole u odnosu na postavljene ciljeve, te koliko nam je potrebno i korisno samovrednovanje)

Kako to znamo? (opisujemo korištenje objektivnih mjerila u procjeni stanja)

Što učiniti da budemo bolji? (objašnjavamo pripremu i sadržaj izvještaja i plana razvoja u svrhu unaprjeđenja kvalitete)

Imenovani članovi Tima za kvalitetu Osnovne škole Joakima Rakovca:

1. Mladen Majušević - ravnatelj

2. Alen Hasikić - pedagog

3. Eni Blašković - učiteljica likovne kulture

4. Katarina Tomičić Stepančić - učiteljica engleskog jezika

5. Gracijela Čehić - učiteljica razredne nastave

6. Martin Šuran - učitelj tjelesne i zdravstvene kulture

7. Melani Radić  - učiteljica njemačkog jezika

1. SASTANAK TIMA ZA KVALITETU

Sastanak Tima za kvalitetu održao se 8. srpanja 2021. Na sastanku je pedagog Alen Hasikić prezentirao proces samovrednovanja škole te izrade Školskog razvojnog plana. Na sastanku je provedena SWOT analiza, te su određeni daljnji koraci u samovrednovanju škole.

Dnevni red sastanka Tima za kvalitetu 8. srpnja 2021. (PDF)