ŠKOLSKA GODINA 2021./2022., 2022./2023.

PROJEKT: Primjena različitih tehnika učenja

DOBITNICI SMO EUROPSKE OZNAKE KVALITETE:

DOBITNICI SMO NACIONALNE OZNAKE KVALITETE:

eTwinning projekt: PRIMJENA RAZLIČITIH TEHNIKA UČENJA

Naš pedagog Alen Hasikić i pedagoginja Škole likovnih umjetnosti Split Aleksandra Dužević, osnivači su novog eTwinning projekta pod nazivom Primjena različitih tehnika učenja. Riječ je o jednogodišnjem projektu koji će se realizirati u školskoj godini 2021./2022.

O projektu: U projektu sudjeluju stručni suradnici i učitelji/nastavnici koji s učenicima istražuju razne tehnike učenja s ciljem efikasnijeg učenja.
Međusobno se educiramo i razmjenjujemo dobra iskustva iz prakse, preispitujemo dosadašnje tehnike učenja, dajemo prijedloge za moguća poboljšanja, predlažemo literaturu, pedagoške radionice, inovacije… Pozvat ćemo partnere iz EU kako bi usporedili dobre prakse podučavanja i učenja u različitim zemljama. Registracija projekta (PDF)

AKTIVNOSTI U PROJEKTU:

1. Obilježavanje Dana učitelja 5.listopada 2021.

2. Pojam UČITI - izrada mentalne mape.

3. Međunarodni dan bijelog štapa ( 15. listopada 2021.)

4. Izrada loga projekta Primjena različitih tehnika učenja

PROJEKTI SUFINANCIRANI OD STRANE MINISTARSTVA ZNANOSTI I OBRAZOVANJA

Projekt iz područja Školskog preventivnog programa pod nazivom: #PametnoNaNetu, voditelj projekta: Alen Hasikić, pedagog. Projekt se provodi na školskoj razini, a sufinanciran je od strane MZO u iznosu 16.000,00 kn. Realizirane aktivnosti projekta:

1. Podjela edukativnih brošura učenicima 6. razreda s ciljem promicanja zaštite u online svijetu.

2. Pedagog održao predavanje o sigurnosti u online svijetu za učenike, gledanje edukativnog filma o opasnostima u virtualnom svijetu.

3. Izrada QR kodova s nazivom projekta #PametnoNaNetu, te s edukativnim porukama.

4. Izrada edukativnih materijala: postera, ppt o dobrim i lošim stranama interneta i oblježavanje Dana sigurnijeg interneta

Plakat Dan sigurnijeg interneta

5. Na satu informatike učenici s učiteljicom Ines Pruginić obilježili Dan sigurnijeg interneta. Radovi učenika:

6. Učenici 2. razreda su sudjelovali na radionici "Moje poslijepodne" s ciljem organiziranja što kvalitetnijeg slobodnog vremena. Također, učenici su se likovnim izražavanjem prikazali kako se sve na kvalitetan način može provesti poslijepodne, a da ne uključuje internet.

7. VRŠNJAČKO POUČAVANJE. Učenici 6. razreda održali su predavanje na temu Dobre i loše strane interneta za Vijeće učenika, a zatim i za 5. razred.

8. PREDAVANJE ZA RODITELJE, predavanje pod nazivom: Kako biti odgovoran roditelj u moru informacija?

PROJEKT: ŠAH U ŠKOLI

Naši učenici tijekom igre:

ŠKOLSKA GODINA 2020./2021.

1 JABUKA NA DAN, LIJEČNIK IZ KUĆE VAN!

Jadranka Čikić, dipl. učitelj RN u zvanju savjetnika. Zaposlena u OŠ Šime Budinića, Zadar. Autori projekta:

Biljana Agić, prof. biologije u OŠ Šime Budinića

U našoj školi koordinator projekta je: Alen Hasikić, pedagog

U projektu sudjeluju: učiteljica Mirjana Laković i 2. razred

O projektu:

Projekt "1 jabuka na dan, liječnik iz kuće van" zamišljen je kao cjelogodišnji projekt u kojem će Dan jabuka, 20. listopada, trajati cijele školske godine.
Radi povećanja unosa svježeg voća i povrća te mlijeka i mliječnih proizvoda, kao i podizanja svijesti o značaju zdrave prehrane kod školske djece, Republika Hrvatska provodi Školsku shemu, odnosno dodjelu besplatnih obroka voća, povrća i mlijeka za školsku djecu. Kako je i naša škola uključena u ovaj Program, jabuka je vrlo često prisutna u našim učionicama te se projektom želi kod učenika razviti i povećati svijest o njezinoj korisnosti. Uz upoznavanje zdravstvene korisnosti jabuke i njezinih bioloških značajki, kroz različite aktivnosti tijekom godine kod učenika će se razvijati i eko svijest, te svijest o očuvanju kulturnih običaja, ali i poticati kreativnost u jezičnom i umjetničkom području.
Aktivnosti Projekta provode se jednom ili više puta mjesečno vezujući ih uz značajne dane i datume koje obilježavamo.

CILJEVI
- educiranje učenika prvih razreda o važnosti voća posebno jabuke
- usvajanje zdravih prehrambenih navika
- unapređenje znanja učenika o poboljšanju kvalitete života jedenjem voća, posebno jabuke
- podizanje razine svijesti o odgovornosti u očuvanju zdravlja
- prepoznavanje i imenovanje nekoliko sorti jabuka s naglaskom na stare sorte naših krajeva
- upoznati jabuku kao simbol - jabuka u pjesmi i slikarstvu, tradicijski prikaz jabuke (mudre izreke)"

OČEKIVANI REZULTATI

Završni proizvod zamišljen je kao sinteza cjelogodišnjeg rada, a ostvario bi se kao slikovnica, spomenar ili e-knjiga.
Projekt bi poslužio i kao predložak za buduće projekte sličnih ciljeva.

Izrada stabala jabuka

Autor: Alen Hasikić, 11. 2. 2021.

Učenici 2. razreda 11. veljače 2021. nastavili s provođenjem aktivnosti vezanih uz projekt. Nova aktivnost sastojala se od izrade stabala jabuka. Učenici su kidajući kolaž papir izradili jabuke koje su zalijepili na nacrtano stablo. Pored toga, fotografirana je jabuka u rukama učenika s ciljem izrade plakata u suradnji s partnerima u projektu.