Terenska nastava Rijeka-Kraljevica

Autor: Katerina Zgrablić, 18. 11. 2017.

Dana 10. studenog 2017. godine održana je terenska nastava za učenike predmetne nastave u Rijeci i Kraljevici. U sklopu terenske nastave učenici su posjetili Astronomski centar u Rijeci i Nacionalni centar tehničke kulture u Kraljevici.

Fotografije se nalaze u Foto-galeriji.

Po dolasku u zgradu Astronomskog centra učenici su bili podijeljeni u dvije grupe, odnosno grupu koju su sačinjavali učenici petog i šestog razreda i grupu koju su sačinjavali učenici sedmog i osmog. Učenici sedmog i osmog razreda najprije su prisustvovali predavanju naslova „Asteroidi“ u sklopu čega su se upoznali s posljedicama udara najpoznatijih asteroida kao i o načinima monitoringa i predviđanja budućih sudara. Nakon jednosatnog predavanja učenici su u planetariju gledali film o razvoju života u svemiru i na Zemlji. Učenici petog i šestog razreda u planetariju su gledali film  „Povratak na Mjesec“ po čijem je završetku uslijedio kviz znanja o poznavanju Sunčevog sustava. U sklopu predavanja proširili su geografska znanja o obilježjima Sunčevog sustava. U Nacionalnom centru tehničke kulture srdačno su nas dočekali zaposlenici. Učenicima se za početak obratila voditeljica radionica, upoznala ih je s ciljevima i zadatcima radionice, kao i s pravilima ponašanja u Centru te s popratnim sadržajima (stolni tenis, X-box) kojima su se mogli služiti po završetku svojih radionica. U sklopu uvodne riječi voditeljica je više puta istaknula svoje čuđenje, ali i zadovoljstvo disciplinom učenika i njihovom pažnjom. Uslijedio je rad na različitim radionicama: učenici petog i šestog razreda na radionici maketarstva i modelarstva, učenici sedmog razreda na radionici 3D printera, a učenici osmog razreda na radionici elektronike. Nakon uspješnog završetka radionica vratili smo se u Sveti Lovreč.

Tekst: Maša Paić, učiteljica geografije