Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

Autor: Katerina Zgrablić, 30. 10. 2017.

Tijekom listopada obilježili smo Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Učenici su se kroz različite aktivnosti upoznavali s plodovima zemlje užeg zavičaja, različitim sjemenjem, nastajanjem kruha te kulturom ophođenja prema kruhu. Uključili su se u sakupljačke aktivnosti te su u školu donosili plodove zemlje kojima su postavili izložbu u školskome holu, a panoe su uredili prigodnim radovima.

Fotografije se nalaze u Foto-galeriji.

Dana 20. listopada planirana je priredba pa su tom prilikom učenici od kuće donosili u školu kruh i kolače. U jutarnjim satima učenici osmog razreda okušali su se u miješenju kruha i izradi različitih oblika od tijesta u čemu im je pomogla školska kuharica Izabela Janko.  Izložba kruha, peciva,  kolača i plodova zemlje upriličena je tijekom šestog i sedmog sata. Održana je i kratka priredba u kojoj su sudjelovali svi učenici nastupivši recitacijama, plesom, pjesmom i molitvom koje su uvježbavali u sklopu izvannastavnih aktivnosti. Nakon priredbe vlč. Josip Mašina molitvom je zazvao Božji blagoslov na izložene darove.

Ovim putem od srca se zahvaljujemo svim roditeljima koji su sudjelovali u izradi kruha, peciva i kolača i time doprinijeli svečanom obilježavanju ovoga dana.

Izvor: Luna Nicol Matošević i Anja Samardžić, 8. razred