Međunarodni dan pismenosti u našoj školi

Autor: Maja Zubalić, 22. 9. 2011.

Međunarodni dan pismenosti obilježava se svake godine 8. rujna, a cilj mu je upozoriti na problem nepismenosti, koji još postoji u većem dijelu svijeta. Utemeljio ga je UNESCO davne 1967. kako bi promovirao važnost pismenosti. U školi smo i ove godine taj dan obilježili razmjenom pročitanih knjiga i časopisa koju je organizirala školska knjižničarka Ludmila Pauletić. Razmjena se održala od 12 do 14 sati u školskom holu. U razmjenu su se uključili i niži i viši razredi, ali učenici nižih razreda uključili su se u većem broju i razmijenili jako puno knjiga i časopisa. Učenici viših razreda odazvali su se u malo manjem broju. U razgovoru s knjižničarkom saznao sam kako je zadovoljna provedbom razmjene knjiga. Ovim putem još jednom pozivamo sve učenike da se i sljedeće godine uključe u razmjenu u još većem broju. I upamtite: Ne bacajte pročitane knjige, časopise i stripove, jer možete ih zamijeniti za nešto što još niste pročitali!

Izvor: Elvis Starić, 7. razred