Projektni dan

Autor: Maja Zubalić, 19. 5. 2011.

Učenici naše škole su tijekom ove školske godine sudjelovali i marljivo radili na razrednim projektima i time se iskazali na svim područjima obrazovnog rada. Postigli su izvrsne rezultate koje su prikazali na projektnom danu 20. travnja 2011. godine. Uložili su veliki trud u realizaciju ovih 12 projekata, u kojima su aktivno sudjelovali i roditelji kao i učitelji-mentori.

Fotografije stiži uskoro!

Učenici prvog razreda sudjelovali su tijekom nastavne godine u projektu ''Tradicijske igre i igračke'' u sklopu kojeg su se upoznavali s pravilima tradicijskih igara, ali i izradi nekih od igračaka te su nam na projektnom danu predstavili igru am salam i pike pake, a od igračaka krpenu lutku. O svojim vršnjacima iz Afrike učili su sklopu razrednog projekta učenici drugog razreda. Oni su  nam provedene aktivnosti prikupljanja pomoći za afričke mališane predstavili kroz pjesmu koju su osmislili zajedno sa svojom učiteljicom Snježanom Vujić, koordinatoricom projekta ''Škole za Afriku'' u našoj školi. Učenici trećeg razreda prikazali su nam zanimljivu prezentaciju o vodama i šternama u Istri, a učenici četvrtog razreda su nam predstavili edukativnu knjižicu nastalu u sklopu njihovog razrednog projekta ''Užance našeg zavičaja'' te pročitali nekoliko sastavaka o običajima svog zavičaja prigodom pojedinih blagdana i svetkovina. Učenici od 5.-8. razreda prezentirali su što su radili i naučili u projektima iz geografije i informatike ''Ne zagađuj-recikliraj'' te prirode i biologije ''Plava riba zdrava hrana''. O hrani su govorili i učenici 8. razreda prezentirajući projekt iz kemije ''Uravnotežena prehrana''. Šestaši su predstavili svoj projekt izrade filma koji je ušao u posljednju fazu u kojoj slijedi montaža snimljenih kadrova. Učenici sedmog razreda predstavili su projekt iz fizike ''Solarni kolektori'' te ''Putovanje Europom'', zajednički projekt geografije, informatike, glazbene kulture i povijesti. Sudionici ''Festivala matematike'' održanog 14. travnja u hotelu ''Histria'' u Puli predstavili su nam kako su se pripremali za natjecanje  te postignute rezultate. Projekte školske knjižnice prikazali su učenici iz svakog razreda.

Izvor: Novinarska grupa OŠ Joakima Rakovca Sv. Lovreč Pazenatički