„Čitanjem do zvijezda“

Autor: Ludmila Pauletić, 16. 2. 2017.

Tema ovogodišnjeg natjecanja je „Ljepota različitosti“.

Hrvatska mreža školskih knjižničara organizira već četvrtu godinu za redom natjecanje na državnoj razini u projektu za poticanje čitanja „Čitanjem do zvijezda“ . Projekt je namijenjen učenicima od 5. do 8. razreda te srednjim školama. Naša škola se ove godine prvi puta uključila u ovo zanimljivo natjecanje koje se sastoji od dva dijela: kviz znanja i prezentacija plakata.

U našoj školi je školska razina natjecanja u kvizu  održana 7. prosinca sedmi sat u školskoj knjižnici. Na natjecanje se prijavilo pet učenika i učenica sedmog razreda pod vodstvom učiteljice hrvatskog jezika Leonide Fabris te školske knjižničarke.

Učenici su rješavali 50 pitanja vezana uz djela Mire Gavrana Zaboravljeni sin, Damira Miloša Bijeli klaun te Zorana Pongrašića Djevojčica koja je preskočila nebesa ili Gumi-gumi koja su prije trebala pročitati.

Na sljedeću županijsku razinu, koja će se održati 24. veljače u Talijanskoj osnovnoj školi Galileo Galilei u Umagu, plasirala su se tri učenika kao ekipa. To su Lorenzo Palman, Vanna Piemonte i Maja Dodić koji su imali najveći broj bodova 43, 42 i 31, s tim da prva dva plasirana učenika su imali izjednačeni rezultat od 42 boda te tek nakon 6 dodatnih pitanja se odredilo 1. i 2. mjesto.

Učenica Maja Dodić se uključila i u natjecanje u izradi plakata pod vodstvom  učiteljice likovnog Eni Blašković, koji će predstaviti kao individualni rad na županijskom natjecanju u Umagu.

Želimo im puno sreće na županijskoj razini na koju odlaze u pratnji knjižničarke.