Stolni tenis: U Svetom Lovreču održano prvenstvo Osnovnih škola Poreštine

Autor: Maja Zubalić, 17. 2. 2011.

U četvrtak 27. siječnja 2011. godine u Svetom Lovreču u sportskoj dvorani Osnovne škole Joakima Rakovca održano je ekipno prvenstvo Osnovnih škola Poreštine u stolnom tenisu.

U odličnoj organizaciji Osnovne škole i stolnoteniskog kluba Sveti Lovreč prvenstvo je okupilo 6 Osnovnih škola sa područja Poreč sa preko 25 učenika i učenica koji su se prijavili za ovo natjecanje.

U ženskoj konkurenciji učestvovale su Osnovna škola "Poreč" iz Poreča, OŠ "Tar-Vabriga" iz Tara, OŠ "Jože Šurana" iz Višnjana (područna škola Kaštelir Labinci) i OŠ Joakima Rakovca iz Svetog Lovreča.
Najuspješnija škola koja je osvojila 1. mjesto je OŠ Joakima Rakovca iz Svetog Lovreča koja je nastupila u sastavu: Mateja Pršurić, Suzana Tramošljanin i Lara Zgrablić.

U muškoj konkurenciji nastupilo je 6 ekipa iz OŠ "Jože Šurana" iz Višnjana, OŠ "Poreč" iz Poreča, OŠ "Vladimir Nazor" iz Vrsara, OŠ "Tar-Vabriga" iz Tara, OŠ "Jože Šurana" (područna pkola Kaštelir - Labinci) i OŠ Joakima Rakovca iz Svetog Lovreča.
Prvo mjesto osvojila je OŠ "Jože Šurana" iz Višnjana u sastavu: Davide Dekleva, Filip Dekleva i Leon Španić.

Prvoplasirane ekipe u muškoj i ženskoj konkurenciji stekle su pravo natjecanja na županijskom prvenstvu koje će se održati 8. veljače 2011. godine u Labinu.

Izvor: Branko Jakovetić