"Dolinom spokoja"

Autor: Ludmila Pauletić, 28. 6. 2016.

U subotu, 18. lipnja, pozvani smo na predstavljanje knjige haiku poezije „Dolinom spokoja“ žminjske pjesnikinje Marije Maretić.  Novu pjesničku zbirku ilustrirale su naše učenice.

U subotu, 18. lipnja, u 19,00 sati pozvani smo na predstavljanje knjige haiku poezije „Dolinom spokoja“ žminjske pjesnikinje Marije Maretić koje se održalo u Kanfanaru u Domu mladih. Novu pjesničku zbirku ilustrirale su naše učenice Maja Dodić, Ivana Mikulić, Lara Zgrablić te naša bivša učenica Ivana Bratović. Stoga nas uvelike raduje nova knjiga gospođe Marije Maretić naše često drage gošće.

„Haiku je veliki izazov. Zbog sažetosti jezičnog izraza haiku poezija otvara vrata dubini ljudskih misli i osjećaja, kreativnosti svakog pojedinca te spoznaju jednostavnosti i snažan doživljaj svega oko sebe.

Prema haiku poeziji imam mnogo poštovanja, jer ono nije tek umijeće nego i disciplina i način razmišljanja o životu. …haiku gradi mostove među ljudima širom svijeta stvarajući nova prijateljstva.“ (Marija Maretić)