Izlet na otok Krk

Autor: Katerina Zgrablić, 10. 6. 2016.

Dana 25. svibnja učenici petog i šestog razreda sa svojim su razrednicama posjetili otok Krk.

Zaustavili smo se u Rijeci i posjetili zračnu luku. Tamo su nam pokazali kako se pripremiti za put. Nakon posjeta zračnoj luci produžili smo prema Krku gdje smo posjetili brojne znamenitosti. Zatim smo brodom otišli na otočić Košljun gdje smo razgledali franjevački samostan i upoznali se s kultutrnom baštinom koju su u 9. stoljeću stvarali benediktinci, a od sredine 15. stoljeća nastavljaju je stvarati franjevci u suradnji s mnogim autorima i umjetnicima. Zatim smo posjetili gradić Bašku gdje smo imali i slobodno vrijeme za razgledavanje ovog lijepog mjesta. U mjestu Jurandvor posjetili smo Crkvu svete Lucije gdje smo vidjeli Bašćansku ploču. U Sveti Lovreč smo se vratili u popodnevnim satima.

Izvor: Luna Nicol Matošević i Anja Samardžić, 6. razred