Posjet srednjim školama u Poreču

Autor: Katerina Zgrablić, 24. 5. 2016.

I ove školske godine u sklopu profesionalne orijentacije posjetili smo srednje škole u Poreču. Dana 20. svibnja 2016. godine naši osmaši, zajedno  s pedagoginjom-psihologinjom Lidijom Malčević Lovrić, posjetili su SŠ Antona Štifanića i SŠ Mate Balote.

U Srednjoj školi  Mate Balote pripremili su nam vrlo ugodnu dobrodošlicu. Nakon što su nas u svijet zanimanja uveli Romeo i Julija, ravnatelj škole gospodin Krešimir Bronić pozdravio je  sve osmaše Poreštine koji su tog dana u pratnji svojih učitelja i učiteljica posjetili školu. Kroz veoma interesantne i poučne radionice  putem izložbenih uradaka, ppt prezentacija, glumačkih prizora iz života škole i posjeta plasteniku učenici škole upoznali su nas s programima, zanimanjima i smjerovima škole (opća gimnazija,  jezična gimnazija, ekonomist , agrotehničar).  Na kraju smo se malo zasladili te imali prilike čuti dojmove o školi od samih učenika. Također smo dobili informativne letke kako bismo ih proučili i odabrali  zanimanje  koje želimo upisati.

U  Turističko-ugostiteljskoj školi  Antona Štifanića nas je dočekala ravnateljica, gospođa Vesna Baranašić i upoznala s načinom rada škole. Nakon kratkog uvoda o povijesti škole  ravnateljica nas je upoznala  sa školskim projektima i uspjesima učenika te programima škole i planom upisa za iduću školsku godinu. I ovdje su nas gostoljubivi domaćini počastili slasticama koje su sami izradili.

Hvala porečkim srednjim školama na gostoprimstvu i ljubaznosti. Ovaj je posjet za nas bio vrlo poučan i koristan.

Izvor: Ilena Radić, 8. razred