Edukativno predavanje u 1. razredu

Autor: Katerina Zgrablić, 9. 5. 2016.

Dana 4. svibnja djelatnik PP Poreč održao je edukativno i preventivno predavanje učenicima 1. razreda. Učenicima je predstavio slikovnicu ''Ana i Marko''.

U slikovnici prilagođenoj učenicima 1. i 2. razreda osnovne škole  se kroz priču djecu poučava da budu oprezna u komunikaciji  s nepoznatim osobama, a sve kako bi se spriječilo da postanu žrtve kaznenog djela. Na kraju slikovnice  su istaknuti savjeti za djecu i roditelje  kojima se nastoji osvijestiti dijete o opasnostima komunikacije s neznancima i potrebi da se povjeri svojim roditeljima, a roditelje potaknuti da osnaže odnos povjerenja sa svojim djetetom kako bi im se dijete moglo povjeriti i onda kada ga nešto muči i kada se nečeg srami.

Slikovnica ''Ana i Marko'' nastala je kao rezultat suradnje Policijske Direkcije Hannover i Policijske uprave istarske.

Učenici će na satu likovne kulture nacrtati što su naučili iz ovog predavanja, a od svojih će radova i oni izraditi slikovnicu.

Izvor: Sara Šergo i Sara Prekalj, 5.r.