Međunarodno istraživanje građanskog odgoja i obrazovanja ICCS 2016

Autor: Katerina Zgrablić, 27. 4. 2016.

U srijedu, 27. travnja 2016. godine naši su osmaši sudjelovali u Međunarodnom istraživanju građanskoga odgoja i obrazovanja ICCS 2016 (International Civic and Citizenship Education Study). ICCS je međunarodno ispitivanje kojim se procjenjuje spremnost mladih ljudi za preuzimanje uloge građana u svijetu koji se mijenja.

Sudionici istraživanja su učenici iz 38 zemalja cijeloga svijeta. U Republici Hrvatskoj u probno ispitivanje bilo je uključeno 113 razrednih odjela i oko 2000 učenika 8. razreda.

Provoditelj istraživanja bio je Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje odgoja i obrazovanja.