Autor: Katerina Zgrablić, 24. 2. 2016.

Naša se škola, u srijedu 24. veljače 2016. godine po prvi put pridružila obilježavanju Dana ružičastih majica.

Dan ružičastih majica, poznatiji kao Pink Shirt Day, program je prevencije vršnjačkog nasilja, a obilježava se zadnje srijede u mjesecu veljači. Ideja je nastala u znak protesta zbog incidenta koji se dogodio u jednoj školi. Inicijativom školskih kolega je na konstruktivan i inteligentan način riješeno sustavno zlostavljanje dječaka, posvećenog podršci liječenju teško bolesne majke. Ružičaste majice, koje su solidarno s dječakom nosili njegovi školski kolege, postale su prepoznatljiv simbol inicijative, i kasnije, međunarodno prepoznate obljetnice. U Republici Hrvatskoj se ove godine obilježava treći put.

Centar za edukaciju i prevenciju nasilja  iz Đakova nositelj cjelokupnog programa i začetnik ideje u Hrvatskoj.

Naša se škola, u srijedu 24. veljače 2016. godine raznovrsnim sadržajima i aktivnostima,  po prvi pridružila obilježavanju Dana ružičastih majica.

Učenici sedmog i osmog razreda pripremili su zanimljive edukativne radionice za učenike razredne nastave, učenice šestog i osmog razreda s voditeljicom likovne grupe, osmislile su i uredile prigodnim likovnim uratcima prostore škole.

Svi smo nosili ružičaste majice kao znak podrške sprječavanju vršnjačkog nasilja te smo napravili zajedničku fotografiju koju ćemo poslati Centru za edukaciju i prevenciju nasilja  u  Đakovo.

Svi smo svjesni koliko je nasilje prisutno u našoj svakodnevnici. Podizanjem svijesti o ovom iznimno velikom problemu među djecom i mladima pomažemo razvoju boljeg društva.