Kviz ''Znanjem protiv ovisnosti''

Autor: Katerina Zgrablić, 10. 12. 2015.

Dana 3. prosinca 2015. godine povodom  Mjeseca borbe protiv ovisnosti u našoj se školi, uz mnoge druge aktivnosti, održao i kviz ''Znanjem protiv ovisnosti''.

U njemu su sudjelovali učenici 7. i 8. razreda, a pedagoginja Lidija Malčević Lovrić je uz pomoć knjižničarke Ludmile Pauletić uspješno vodila kviz. Pitanja su bila vezana uz štetnost i prevenciju zlouporabe sredstava ovisnosti (alkoholizam, nikotinizam, narkomaniju, kockanje, Internet) ali i promociju zdravih životnih izbora.

Uvjerljivu pobjedu odnijela je grupa A koju su činili Ivan, Loris i Marko iz osmog  te Rafael i Marko iz sedmog razreda. Malo manje uspješna  grupa B također je pokazala svoje vrhunsko znanje, a činili su je Michaela i Gabrijela iz osmog te Sara, Ivan i Karlo iz sedmog razreda. Ostali učenici oba razreda činili su publiku i vrijedno nagrađivali natjecatelje pljeskom. Naučili smo puno, zabavili se i nadamo se da će uskoro ponovno biti organizirano nešto slično!

Izvor: Eva Radovčić, 8.r.