Posjet Down syndrom centru u Puli

Autor: Katerina Zgrablić, 3. 11. 2015.

Učenici 5. razreda u pratnji pedagoginje-psihologinje Lidije Malčević Lovrić dana 28. listopada posjetili su Down syndrom centar u Puli.

Fotografije se nalaze u Foto-galeriji. Još fotografija možete pogledati na facebook stranici Down syndrom Centra Pula.

Po dolasku u Pulu, moji prijatelji i ja najprije smo upoznali najmlađe, polaznike vrtića. Jedan dječačić me držao za prst i nije me puštao. Kasnije smo uručili poklone starijim štićenicima. Moja mama je osobno pripremila paket lavande za tu djecu. Srdačno su nas dočekali i pozdravili, bili smo lijepo počašćeni. Upoznali smo se s njima i saslušali njihove priče. Saznali smo da rade u restoranima lakše poslove te na taj način zarađuju. Lijepo smo se družili. Mogla bih se s njima družiti cijeli dan! Nažalost štićenike centra našeg uzrasta nismo imali priliku upoznati, jer su bili u školi u vrijeme našega posjeta.

Družeći se s njima osjetila sam njihovu sreću i ljubav. Nadam se da ću jednoga kad odrastem biti u prilici da im pomognem, a do tada pozivam sve Vas koji možete nešto učiniti za njih da im pomognete!

Sara Šergo, 5. razred

U srijedu, 28. listopada posjetili smo Down syndrom centar u Puli. Bilo nam je jako lijepo. Ujutro smo sjeli u školski kombi i krenuli za Pulu. Svi smo bili jako uzbuđeni kada smo stigli. Prvo smo otišli do vrtića i upoznali jednog bebača koji se zove Noa. Jako je drag. Primio je moju prijateljicu za prst i nije ju htio pustiti. Želio se igrati s nama. Kada smo izašli iz vrtića otišli smo do jedne prostorije u kojoj smo upoznali Nikol, Karolinu, Nikolu i još puno drugih prijatelja. Upoznali smo i njihovu pomagačicu Teu koja nam je objasnila što radi i kako pomaže djeci. Ponudili su nas sokom, kolačima i grickalicama. Kada smo odlazili pozdravili smo se i krenuli natrag u školu. Jako mi je drago što sam išao u posjet Down centru i upoznao nove prijatelje.

Leonard Janko, 5. razred

Izvor: Novinarska grupa