Najuspješniji u računalnoj igrici ''Čovječe, ispravi se''

Autor: Katerina Zgrablić, 20. 10. 2015.

U prigodi Dječjeg tjedna naši su učenici od 4. do 8. razreda  na satu informatike igrali poučnu računalnu igricu „Čovječe, ispravi se“  te su se natjecali tko će biti najuspješniji u svom razredu.

„Čovječe, ispravi se“ jako je važna računalna igrica o dječjim pravima. Igranjem ove igrice djeca na zabavan način mogu otkriti prava koja pripadaju njima i svakom djetetu na svijetu, naučiti razliku  između potreba i želja, a sve što nauče mogu primijeniti u životu. Stoga  pozivamo i ostale učenike da u svoje slobodno vrijeme kliknu na www.unicef.hr/covjeceispravise i krenu na zabavno i poučno putovanje kroz dječja prava. Nadamo se da će ih to putovanje potaknuti na odgovorno izvršavanje svojih obveza i dužnosti i aktivno traženje prava za sebe, ali i sve svoje vršnjake koji su u ovom trenutku uskraćeni na pravo na obrazovanje, zaštitu od nasilja te posljedica siromaštva i neimaštine.

NAJUSPJEŠNIJI NATJECATELJI I NATJECATELJICE PO RAZREDIMA SU:

4. razred:

1. Nina Radovčić