HRVATSKI OLIMPIJSKI DAN

Autor: Katerina Zgrablić, 16. 9. 2015.

Dana 11. rujna učenici od 1. do 8. razreda obilježili su Hrvatski olimpijski dan pješačenjem od Svetog Lovreča do sela Rakovci.

Iz škole smo krenuli u 10 sati prema Rakovcima, gdje smo se malo odmorili i okrijepili. U Sveti Lovreč smo se vratili u 12,30 sati. Učenici su taj dan odijenuli bijele majice.

Hrvatski olimpijski dan posvećen je utemeljenju Hrvatskog olimpijskog odbora 10. rujna 1991. godine. Njegovi su ciljevi skrb o širenju olimpijskih načela, etičkih i moralnih normi u športu, poticanje, promicanje i skrb o cjelokupnom hrvatskom športu te njegovo predstavljanje pred MOO-om i odgovarajućim međunarodnim športskim organizacijama i udruženjima, usklađivanje, poticanje i skrb o aktivnostima nacionalnih športskih saveza, skrb o razvoju i promicanju športa na državnoj razini te poticanje organizacije i usklađivanje športa na razini županija, gradova i općina, kao i poticanje i skrb o svekolikom hrvatskom športu.

Izvor: Luna Nicol Matošević, 5.r.