Posjet institucijama Europske unije

Autor: Katerina Zgrablić, 14. 7. 2015.

U sklopu stručne ekskurzije, organizirane od strane aktiva geografa Istarske županije, nastavnica geografije naše škole Kristina Klarić od 29. lipnja do 5. srpnja 2015. godine posjetila je neke od institucija Europske unije.

Posjet je bio organiziran Vijeću Europe i Sudu pravde u Strasbourgu te Europskoj komisiji i Europskom Parlamentu u Bruxellesu.

Dana 3. srpnja 2015. godine u sklopu stručne ekskurzije organiziran je posjet Europskom Parlamentu i Parlamentariumu u Bruxellesu. Stručna ekskurzija odobrena je od strane Europskog Parlamenta te je zamišljena kao terenska nastava profesora na temu važnosti Europskog Parlamenta - njegova prošlost, sadašnjost i budućnost, utjecaj na članstvo Republike Hrvatske u Europskoj Uniji, važnost i poziciju na geopolitičku stvarnost europskog kontinenta.

Voditeljice i organizatorice ovog stručnog usavršavanja Tanja Černeka (prof.geografije) i Elizabeta Pavlović (prof.etike i sociologije), kao glavni motiv za ovo putovanje navele su aktivno uključivanje učenika i profesora osnovnih i srednjih škola u Republici Hrvatskoj u promociju znanja o važnosti Europske unije za pojedinca i zajednicu, te stjecanje pozitivnog stava o procesima udruživanja.

O radu Europskog Parlamenta možete pročitati u detaljnom izvješću u prilogu.

Priloženi dokumenti:
Izvjesce_EU.doc (56.00 KB)