Izlet učenika predmetne nastave

Autor: Katerina Zgrablić, 12. 6. 2015.

Dana 11. lipnja učenici petog, šestog, sedmog i osmog razreda s njihovim razrednicama bili su na izletu u Donjoj Stubici, Mariji Bistrici i Krapini.

Krenuli smo oko sedam sati s parkirališta pred školom. Naše prvo odredište bilo je Donja Stubica, gdje smo posjetili barokni dvorac obitelji Oršić, u kojem je smješten muzej posvećen borbi za stare pravice. U muzeju smo upoznali seljačkog kralja Matiju Gupca i ostale sudionike Muške punte, vratili se u feudalno Zagorje, prošetali smo svijetom burgova i dvoraca, upoznali graditelje dvorca i susreli hrvatske preporoditelje. U kapelici smo započeli putovanje kroz zagorsku sakralnu baštinu, spustivši se u podrum saznali smo ponešto o zagorskom vinogradarstvu i vinu. Nakon toga krenuli smo u Mariju Bistricu. Vidjeli smo puno lijepih i zanimljivih stvari, crkvu i veliku uskršnju pisanicu. Nakon Marije Bistrice krenuli smo u Krapinu. Najprije smo išli na Hušnjakovo brdo gdje se nalazi Muzej hrvatskih neandertalaca. Tamo smo pogledali film o životu krapinskih neandertalaca. U muzeju nam je vodič omogućio putovanje kroz vrijeme, od vremena nastajanja svemira i naše planete do današnjeg dana. Nakon ovog zanimljivog putovanja uputili smo se kući, zahvalni našim učiteljicama, vodiču Mariju i vozačima što su nas pazili.

Izvor: Luna Nicol Matošević i Anja Samardžić, 5. razred