Izlet u Zagreb

Autor: Katerina Zgrablić, 10. 6. 2015.

Učenici trećeg i četvrtog razreda, u pratnji učiteljica Sanje Hrvatin i Mirjane Laković, dana 3. lipnja bili su na jednodnevnom izletu u Zagrebu.

Iz Svetog Lovreča krenuli su u jutarnjim satima, preko Gorskog kotara prema Zagrebu. Po dolasku su razgledali grad: Muzej Mimara, Nacionalnu i Sveučilišnu biblioteku, HNK, Koncertnu dvoranu Vatroslav Lisinski... Obišli su Tehnički muzej, Katedralu, Trg Svetog Marka, Kaptol, Trg bana Jelačića. U sklopu razgleda provozali su se i uspinjačom. Zaustavili su se i u Zoološkom vrtu. Vratili su se u večernjim satima.

Svi iz razreda išli smo u Zagreb i svi smo se lijepo zabavili. Vidjeli smo puno zanimljivosti, kao npr.  Trg bana Josipa Jelačića, vodopad... U Etnografskom muzeju smo vidjeli narodne nošnje tog kraja koje su crvene, bijele i zelene boje. U Tehničkom muzeju nam se najviše svidio planetarij. Svidio nam se i ulazak u rudnik. Nakon obilaska muzeja posjetili smo i zagrebački Zoološki vrt, gdje smo vidjeli svakakve životinje. Fotografirali smo se i kupili suvenire. Imali smo i najboljeg vodiča.

U Sveti Lovreč vratili smo se u večernjim satima. Ovaj ću dan pamtiti do kraja života.

Sara Prekalj, 4. razred

Izvor: Novinarska grupa