Izlet na Brijune

Autor: Katerina Zgrablić, 10. 6. 2015.

Učenici prvog i drugog razreda, u pratnji svojih učiteljica Gracijele Čehić i Snježane Vujić, dana 3. lipnja bili su na jednodnevnom izletu na Brijunima.

Fotografije se nalaze u Foto-galeriji.

Krenuli su u 7,40 sati autobusom iz Svetog Lovreča u pravcu Fažane. U Fažani su se ukrcali na brodić koji ih je prevezao do Velikog Brijuna. Obišli su otok turističkim vlakom i upoznali se s bogatom poviješću otočja te ljepotama netaknute prirode. Posjetili su crkvu Sv. Germana iz 15.st. i mediteranski vrt. Nakon povratka u Fažanu počastili su se sladoledom i nastavili put prema Svetom Lovreču gdje su stigli u 14,30 sati.

Početkom lipnja bila sam sa svojim razredom na Brijunima. Brijune smo razgledavali vozeći se vlakićem te uz pomoć turističkog vodiča. Vidjeli smo prekrasnu prirodu i puno različitih životinja: zeca, zebre, ljame, koze, slonicu, purane, paunove, morsku kornjaču, noja i druge. Neke od tih životinja slobodno su šetale prirodom, što mi se jako svidjelo. Na otočju smo vidjeli Kokija, papigu koja govori. Koki je papiga bijele boje sa žutim čuperkom na glavi. Papiga je s nama pričala i radila akrobacije, što je bilo jako zabavno. Vidjeli smo i maslinu staru 1 600 godina. Ta je maslina zaštićena ogradom i još uvijek daje plodove. Vidjeli smo baru u kojoj žive žabe i kornjače. U jednoj zgradi vidjeli smo puno prepariranih životinja. Na povratku kupila sam mami mali suvenir. Bio je to lijepi dan na Brijunima.

Petra Štifanić, 2. razred

U srijedu, 03.06.2015. bili smo na izletu na Brijunima. Krenuli smo u 8 sati iz Svetog Lovreča. Autobusom smo se vozili do Fažane, a zatim smo se ukrcali na brod za Brijune. Brijuni su jako lijepi. Tamo smo se malim vlakićem vozili po otoku. Vidjeli smo srne, zeca, slonicu, antilope, razne ptice, krave, zebre, pauna, koze i druge životinje. Zatim smo obišli crkvu i muzej prepariranih životinja. Upoznali smo i simpatičnu papigu Koki. Na povratku brodom vidjeli smo veliko jato riba. U Fažani smo pojeli sladoled te se svi skupa vratili autobusom u Sveti Lovreč. Dan je bio sunčan i jako lijep. Svi smo se dobro zabavili.

Sandi Koverlica, 2. razred

Izvor: Novinarska grupa