Školski kviz o Andersenovim bajkama

Autor: Ludmila Pauletić, 1. 6. 2015.

Povodom 210. godišnjice rođenja Hansa Christiana Andersena, niži razredi, na inicijativu školske knjižničarke, imali su školski kviz za poticanje čitanja o Andersenovim bajkama.

Četiri učenika iz svakoga razreda koji vole čitati, mogli su provjeriti na kvizu koliko pažljivo čitaju, razumiju tekst i pamte pojedinosti. Pitanja iz pet Andersenovih bajki: Palčica, Ružno pače, Princeza na zrnu graška, Carevo novo ruho i Djevojčica sa šibicama koje je trebalo pročitati, bila su podijeljena u grupe DA – NE, ABC pitanja te pitanje – odgovor.

Sve su grupe učenika pokazale jako dobre rezultate tako da je bilo teško odlučiti o redoslijedu pobjednika, budući su uvijek po dvije grupe imale isti rezultat i nakon postavljenih rezervnih pitanja. Natjecatelji su nagrađeni časopisima, čokoladama i satovima. Kviz je bio poučan  ne samo natjecateljima, već i publici koja ga je pozorno pratila.