Posjet porečkim srednjim školama

Autor: Katerina Zgrablić, 8. 5. 2015.

Dana 7. svibnja 2015. godine učenici osmog razreda naše škole posjetili su dvije porečke srednje škole.

Po dolasku u Poreč najprije smo posjetili TUŠ Antuna Štifanića. Tamo nas je dočekala ravnateljica škole i upoznala nas s Pravilnikom o elementima i kriterijima za upis kandidata u prvi razred srednje škole. Ravnateljica i učenici su nas upoznali sa svojom školom i programima u koje se učenici mogu upisati. Potom smo posjetili SŠ Mate Balote, gdje nas je pedagoginja ugostila u učionici 4. razreda poljoprivrednika, kako bi nas upoznala s radom njihove škole. Kroz prezentaciju nam je predstavila programe škole, uspjehe njihovih učenika kao i niz zanimljivih projekata. Jedan od njih je Kepass-program razmjene učenika iz susjednih zemalja, koji nas se je posebno dojmio.

Hvala porečkim srednjim školama na gostoprimstvu. Ovaj je posjet za nas bio vrlo poučan i koristan.