Profesionalna orijentacija

Autor: Katerina Zgrablić, 30. 4. 2015.

S ciljem provedbe plana i programa profesionalnog informiranja i usmjeravanja učenike osmog razreda posjetili su ravnatelji srednjih škola te načelnik Općine Sveti Lovreč. Također sami su sudjelovali u posjetu Industrijsko-obrtničkoj školi u Puli.

Fotografije se nalaze u Foto-galeriji.

Dana 25. ožujka učenike osmog razreda posjetile su ravnateljica i psihologinja Srednje škole Zvane Črnje Rovinj, gospođe Marija Brana i Doris Grbac. Kroz prezentaciju predstavile su školu i upoznale učenike sa smjerovima, programima i mogućnostima školovanja.

U ponedjeljak, 13. travnja učenike osmog razreda posjetio je načelnik Općine Sveti Lovreč, gospodin Marko Ljubešić. Odgovarao je na učenička pitanja o mogućnostima školovanja i zapošljavanja u našoj općini. Također smo mu postavljali pitanja vezana  za samu školu i suradnju s Općinom te što se sve može učiniti kako bi život naših učenika bio još kvalitetniji. Načelnik nam je ljubazno odgovorio na postavljena pitanja te nam poželio uspješan upis u željene srednje škole.

Izvor: Anja Vrzić

Dana 22. travnja dečki osmog razreda, u pratnji razrednice Katarine Tomičić Stepančić i školske pedagoginje-psihologinje Lidije Malčević-Lovrić posjetili su Industrijsko-obrtničku školu  u Puli. Nakon gostoljubivog prijema, padagoginja te škole gospođa Dubravka Sladoljev Jakovljev  u multimedijalnoj  učionici nas je upoznala  s programima, zanimanjima i mogućnostima upisa u školu. Potom smo razgledali učionice, kabinete i radne prostore u kojima se odvija praktičan rad učenika. Učionice i radni prostori su suvremeno opremljeni, a nas je posebno zainteresirao rad na 3D printeru koji smo tom prigodom prvi put vidjeli.

Izvor: Noa Čehić

Dana 29. travnja naše osmaše posjetio je  ravnatelj Strukovne škole Eugena Kumičića iz Rovinja Ivan Sazdevski i upoznao ih sa smjerovima i praksom koje škola nudi. Na vrlo zanimljiv način govorio nam je o radu škole, natjecanjima, izletima i postignućima škole. Pozvao je učenike u posjet, u organizaciji te škole.

Izvor: Novinarska grupa