Običaji i nošnje u Baderni

Autor: Anamarija Markić, 16. 3. 2015.

Dana 12. ožujka održano je predavanje o običajima i nošnjama u Baderni, u sklopu razrednog projekta učenika 3. razreda. Predavanju su prisustvovali svi učenici nižih razreda naše škole. Predavanje na temu održala je etnografkinja dr. sc. Ivona Orlić iz Etnografskog muzeja Pazin.

Bilo nam je vrlo zanimljivo slušati stare priče, saznali smo kako su se ljudi odijevali i kako su se spremali za vjenčanje u ono vrijeme. Vidjeli smo neke stare predmete i fotografije. Upoznali smo se bolje sa kulturnom baštinom našeg zavičaja. Kako je naš moto škole „Da se ne zabi“ sve što smo saznali uskoro ćemo pretočiti u kreativne literarne i likovne radove.

Izvor: učenici 3. razreda s učiteljicom Sanjom Hrvatin

Izvor: Novinarska grupa