ZAŠTITA I SPAŠAVANJE

Autor: Anamarija Markić, 3. 3. 2015.

Povodom obilježavanja Međunarodnog dana Civilne zaštite, u našoj školi je 2. ožujka prof. Renato Kalac iz Državne uprave za zaštitu i spašavanje održao predavanje Edukacija djece u području zaštite i spašavanja učenicima I. i II. razreda. Nakon završenog predavanja učenici su opisali svoje dojmove.

Meni je bilo super! Najviše mi se dopala proba što se radi u slučaju potresa: Sakrijemo se ispod stola, a kad potres stane onda svi moramo napustiti kuću, učionicu ili bilo što drugo. Uglavnom pričali smo o svima nesrećema koje nas mogu zadesiti. Čak smo na kraju gledali crtić i dobili jednu knjigu sa zadacima i jednu crtančicu. Magdalena i Maria su zvali na broj 112. Rado bi htjela da se to ponovi!

Izvor: Petra Braičin, 2. razred

Meni je bilo lijepo. Saznali smo da se šibice ne pale kad si sam kod kuće. Petarde se ne bacaju prijatelju u leđa. Cigareta se ne puši blizu novina ili kreveta i da se novine ne ostavljaju blizu štednjaka ili peći. Broj 112 ne zove se bez veze. Drugi put će misliti da zoveš bez veze pa neće doći. Marijo i Magdalena su zvali 112. Magdalena je rekla da je poplava u kuhinji, a Marijo da preko puta vidi šumu kako gori. Onda je predavač rekao kad čujemo sirenu da se sakrijemo ispod klupa, a kad prestane da izađemo na dvorište da se ne bi netko ozlijedio, a učiteljica do tada provjerava da li su svi izašli.

Izvor: Denis Alić, 2. razred

Izvor: Novinarska grupa