Međunarodni dan mira

Autor: Maja Zubalić, 21. 9. 2010.

U današnjem svijetu koji je prožet različitim oblicima nasilja, netolerancije i nepoštivanja različitosti mir je prijeko potreban svima nama i među nama. Tako smo i ove školske godine prigodno obilježili Međunarodni dan mira 21. rujna.

Učenici su na satovima razrednih odjela razgovarali o pojmu, značaju i vrijednosti mira sa sobom i drugima, načinima međusobnog obraćanja, načinima mirnog rješavanja sukoba te izrađivali plakate na temu mira kojima su ukrasili prostore škole. Mještanima lokalne zajednice učenici šestog razreda dijelili su balone s porukama mira. Prvašići su pak oslikali balone, a potom ih puštali u školskom dvorištu. Točno u podne zvonilo je zvono za mir i tom prigodom svi učenici i učitelji pružili su si ruku u znak mira.

Svakodnevnim marljivim radom, uljudnim i mirotvornim ponašanjem i odnosom jednih prema drugima širimo kulturu mira i dobrote!