Tenisice za Etiopiju

Autor: Maja Zubalić, 2. 6. 2010.

Dragi naši,

zadovoljstvo nam je i čast što se možemo pohvaliti sudjelovanjem u humanitarnoj akciji Tenisice za Etiopiju kojom je sakupljeno ukupno 69 pari tenisica.
Veliko hvala svim sudionicima hvalevrijedne akcije!

Humanitarna akcija Tenisice za Etiopiju održana je tijekom mjeseca svibnja, sabirni centar za Istarsku županiju bio je u Gimnaziji i strukovnoj školi Jurja Dobrile Pazin. Cilj akcije je bio prikupiti što više tenisica i poslati ih siromašnim afričkim atletičarima.

Akcija se provodi u suradnji s Nikolom Borićem i ima potporu etiopijskog veleposlanika u Republici Hrvatskoj, a glavni je sponzor Turkish Airlines.

Na koji su se način tenisice sakupljale?! Vrlo jednostavno.
Većina djece u svojim ormarima, na tavanima i u podrumima ima stare tenisice koje su već odavno prerasli. Umjesto da one završe u kantama za smeće, djeca su ih mogla pokloniti svojim afričkim vršnjacima. Malo otužno zvuči, ali on što je mladom Europljaninu zastarjelo ili izašlo iz mode, etiopijska djeca znat će s radošću vrlo korisno iskoristiti.
Djeca Etiopije, te izuzetno osiromašne zemlje, svakodnevno trenirajući pretrče kilometre - bosa! Trčanje afričkoj djeci, za razliku od njihovih europskih vršnjaka, najčešće nije samo zabava i rekreacija. Atletika i sport mnogima od njih zadnja su nada za bolje sutra i mogu ih izvući iz začaranog kruga siromaštva.

I mi, učenici OŠ Joakima Rakovca pomogli smo našim etiopijskim vršnjacima na njihovom trnovitom putu prema vrhunskim sportskim ostvarenjima!