"Čitaj mi naglas"

Autor: Ludmila Pauletić, 12. 12. 2013.

U  našoj školskoj knjižnici završili smo drugu etapu naše „štafete“ čitanja priča naglas iz knjige Anđeli za laku noć.

Načelnik naše općine, gospodin Marko Ljubešić, dao nam je do znanja da uživa u našem društvu, i svoje cijenjeno vrijeme je taj dan proveo s nama čitajući priču prvašićima. Nakon završetka priče, gospodin načelnik jer u kratkom razgovoru istaknuo dublje značenje priče. Njihovu pažnju je nagradio slatkom nagradom.

Slično je postupila i naša ravnateljica, gospođa Nataša Lakoseljac, čitajući prvašićima u opuštenoj atmosferi intimnog ozračja naše tek obnovljene školske knjižnice.

Ugostili smo i neke od roditelja koji su ili čitali ili slušali priče.

Mora se pohvaliti i naše Mlade knjižničare koji su se potrudili i dali dio sebe u nadahnutim čitanjima priča da prvašići mogu uživati slušajući ih. Svatko od njih pripremio je vrijedna pitanja pomoću kojih su uzajamno popričali o porukama i afirmacijama priča.

Naša školska knjižničarka, a vjerujemo i svi sudionici našeg malog projekta, zadovoljni su „plovidbom u svijet mašte“ „jer mašta ima važnu ulogu u gotovo svim oblicima našeg života, od svakodnevnih stvari, kao što je kuhanje obroka ili biranje odjeće ujutro, do djelovanja koje se očito smatraju kreativnima, kao što je slikanje ili pisanje. Ona oblikuje gotovo sve što radimo te je stoga ključna za razvoj djeteta.“ ( Anđeli za laku noć)