6. Informatička štafeta

Autor: Maja Zubalić, 30. 11. 2013.

Na ovogodišnjoj 6. Informatičkoj štafeti koja se održala 28. studenoga 2013. godine u OŠ Veli Vrh u Puli, Osnovnu školu Joakima Rakovca Sveti Lovreč Pazenatički predstavljala je ekipa učenika: Rafael Terlević (5. razred), Marko Matošević (6. razred), Hana Kuhar (7. razred) i Mateo Antolović (8. razred).

Čestitamo učenicima na uloženom trudu i postignutom uspjehu!

28.11.2013. u OŠ Veli Vrh održana je 6. Informatička štafeta – županijsko međuškolsko ekipno natjecanje osnovnih škola u informatičkim vještinama. Ove godine na natjecanje se prijavilo 25 ekipa škola sa 100 natjecatelja. Društvo informatičara Pula koje je organizator ovog sad već tradicionalnog natjecanja i ove je godine osiguralo brojne nagrade za sve natjecatelje i bogati edukativno zabavni program. Financijsku potporu ovom natjecanju već 6. godinu za redom osigurava Grad Pula, a ZTK Istarske županije i učilište Algebra pobrinuli su se za pobjedničke nagrade. Tako su članovi prvonagrađene ekipe osim ECDL multimedijalnog paketa dobili vanjske vanjske hard diskove od 500 GB, drugonagrađene ekipe slušalice s mikrofonom, a trećenagrađene USB memorije od 8 GB. Osim toga nagrađeni su bili i najbolji petaš, šestaš, sedmaš i osmaš, najbolje škole i jubilarni natjecatelji.  Svih natjecatelji i njihovi mentori  dobili su zahvalnice i poklon pakete Školske knjige, Profila i Alfe.

Natjecanje je otvorila predsjednica društva informatičara Tajana Velikanja, nakon čega su prisutne pozdravili dogradonačelnica Elena Puh Belci i ravnateljica škole Karmen Kranjec. Voditeljica natjecanja Vesna Lorencin natjecateljima je prezentirala upute i pravila natjecanja.

Nakon natjecanja natjecatelji su pogledali film Snježno kraljevstvo u Kino Valli, a zatim poslušali zanimljivo predavanje Damira Šegona iz Astronomskog društva Istra. Povodom 100 godina škole Veli Vrh održana je i prezentacija o povijesti škole domaćina.

U 17:00 sati proglašeni su pobjednici natjecanja i podijeljene nagrade. Prvo mjesto osvojila je ekipa škole Kaštanjer (učenici: Alex Cvek, Leona Dešić, Mateo Cader i Katarina Erak, mentorice: Svjetlana Prkić i Antonija Volf). Drugo mjesto osvojila je škola Veli Vrh (učenici: Marko Glavaš, Fran Slijepčević, Santina DI Giusto i Luka Starčević, mentorica: Aleksandra Žufić), a treće mjesto škola Stoja (učenici: Dino Dubinović, Andrea Jurcan, Anja Kuzmić i Marko Kelecija, mentorica: Tajana Velikanja). Najbolji rezultat petih razreda ostvario je Dino Dubinović iz OŠ Stoje, najbolji rezultat šestih razreda ostvarila je Anja Milas iz OŠ Vidikovac mentorice Ane Bačić, najbolji rezultat sedmih razreda ostvarila je Paola Rumin iz OŠ Juršići mentorice Tihane Gregorić, a najbolji rezultat osmih razred Katarina Erak iz OŠ Kaštanjer mentorice Antonije Volf.

Tajana Velikanja, dipl.ing.
predsjednica DIP-a