Predavanje Crvenog križa

Autor: Martina Batel, 13. 11. 2013.

Dana 13.11.2013.  za učenike 6. razreda organizirano je predavanje Crvenog križa pod nazivom Poznajem li Crveni križ?

Predstavnici Crvenog križa Poreč u suradnji s voditeljicom grupe Humane vrednote, učiteljicom Snježanom Vujić,  pobrinuli su se da saznamo nešto više  o CK.  Saznali  smo o samom nastanku CK-a kao i to da je sjedište Crvenog križa u Švicarskoj te je zbog toga na zastavi Švicarske kao simbol upravo križ. Saznali smo i  o djelovanju CK-a. Crveni križ  pomaže tijekom rata, kada se dogode neke prirodne katastrofe te u traženju osoba. Predavanje je bilo poučno te uskoro očekujemo još jedno predavanje Crvenog križa.

Istovremeno se održala  i humanitarna akcija "Djeca djeci" u kojoj  su se prikupljale namirnice i higijenske potrebštine za potrebitu obitelj s Poreštine.

Eva Radovčić, 6. razred

Izvor: Novinarska grupa