Edukativno predavanje "Zdrav za 5"

Autor: Martina Batel, 14. 11. 2013.

U četvrtak, 14. studenoga 2013. u provedbi nastavnoga plana i programa zdravstvenoga odgoja, Mjeseca borbe protiv ovisnosti, a u sklopu projekta Zdrav za 5, našu su školu posjetili dr. Damir Leka iz Zavoda za javno zdravstvo  Istarske županije i gospodin Ivica Vladić djelatnik Policijske postaje Poreč,  kako bi održali edukativno predavanje učenicima osmog  razreda na temu zlouporabe alkohola sa zdravstvenoga te sigurnosnoga aspekta.

Iako su  imali spoznaje o štetnosti alkohola, učenicima su prezentirana  i poučne činjenice novih istraživanja  o štetnosti  alkohola koji je u sve  većem porastu. Istraživanja također pokazuju trend rasta broja mladih koji eksperimentiraju s alkoholom.  Ukazano im je na negativne posljedice konzumiranja alkohola i svih problema koje iz toga proizlaze.

Izvor: Novinarska grupa