Projekt plava riba zdrava hrana

Autor: Martina Batel, 12. 11. 2013.

U petak, 8. studenog 2013. planirano Školskim kurikulumom 2013./2014. u OŠ J. Rakovca ostvaren je projekt Plava riba zdrava hrana.

Ovaj projekt provodi se u cilju osvješćivanja  važnosti plave ribe za dobrobit našeg zdravlja. Plava riba bogata je omegom 3  te je vrlo važno obogatiti jelovnik upravo ovom namirnicom. Adolescentima je jako važna zdrava prehrana tijekom rasta i razvoja. Nutricionisti preporučuju dvaput tjedno jesti plavu ribu koja je bogata bjelančevinama, vitaminima i mineralima, ali i masnim kiselinama poznatijih pod nazivom omega 3, koja ima i blagotvorni učinak na kvocijent inteligencije!

Uz pomoć učiteljice biologije Vesne Poropat Medaković  učenici viših razreda naše škole radili su na ovom projektu. Učenici 5. i 6. razreda izrađivali su plakat  na temu srdele, dok su učenici 7. razreda čistili ribu, a učenici 8.  razreda odradili su najveći dio posla. Naši osmaši su poput pravih kuhara pripremili srdelu na na razne, ukusne načine. Zvono za početak sedmog sata označilo je da ćemo sve delicije postaviti na stol. Do kraja projektnoga dana svi  smo  zadovoljno stekli nova iskustva i pozvali ostale učenike i učitelje naše škole da nam se pridruže u degustaciji.

Vanesa Bulić 8.  razred

Izvor: Novinarska grupa