Terenska nastava učenika razredne nastave

Autor: Martina Batel, 25. 10. 2013.

U petak, 25.listopada 2013. učenici nižih razreda OŠ J. Rakovca  krenuli su na terensku nastavu u pekaru Concettino i jamu Baredine.

U pekari Concenttino su nas  dočekali vlasnica  pekare i pekar koji nam je objasnio cijeli proces proizvodnje kruha te pripremio tijesto za radionicu. Naše vrijedne ruke  prionule su na posao i izmijesile različite vrste kruha  kako bi ih odložili u veliki pleh na pečenje. Nakon ove zabavne radionice okrijepili smo se svježim krafnama koje su nam pripremili djelatnici pekare.

Krenuli  smo u posjet jami Baredine i izložbi starih alata. Jama Baredine poznata je i posjećivana od davnina, a prva dokumentirana istraživanja sežu na početke prošloga stoljeća te  je  od 1986. godine jama Baredine, zbog svoje posebnosti, proglašena spomenikom prirode.

Usput smo se odmorili u prekrasnoj prirodi kako bi svoj terenski rad nastavili izložbom starih alata. Pogledali smo sa zanimanjem stare traktore,  vršalice i  različite predmete za preradu maslina i grožđa koji su se nekad koristili.

Novinarska grupa

Izvor: Novinarska grupa