Berba maslina

Autor: Martina Batel, 23. 10. 2013.

U srijedu 23. listopada 2013. učenici 5. i 6. razreda zajedno sa svojim razrednicama i kućnim majstorom i domarom krenuli su u berbu maslina u školskom dvorištu.

Maslina oduvijek simbolizira mir, plodnost i snagu, a još stari Rimljani otkrili su ljekovitost maslinovog ulja kojim se ponosi istarski poluotok. Cilj naše berbe bio je shvatiti važnost ovog ploda  oko kojeg je potreban mukotrpan i strpljiv rad kako bi se dobilo kvalitetno djevičansko ulje. Naučili smo  da maslina najbolje uspijeva na sredozemlju Europe, a jedna od najpoznatijih maslina u Hrvatskoj je ona u Nacionalnom parku Brijuni,  stara oko 2 000 godina.

David Bočkaj, 5. razred

Izvor: Novnarska grupa