Održan Treći zavičajni kviz Krasna zemljo – Meraviglioso Paese

Autor: Martina Batel, 11. 10. 2013.

Dana 11. listopada 2013. je u Puli održan Treći zavičajni kviz Krasna zemljo – Meraviglioso Paese.

Domaćin natjecanja bila je OŠ Centar, a organizator Katoličko društvo prosvjetnih djelatnika Istre mons. Antuna Heka u suradnji s učiteljima i nastavnicima povijesti. Tema ovogodišnjeg kviza bili su Histri, a pokrovitelj Arheološki muzej Istre na čelu s Darkom Komšom. Veliku potporu popularizaciji ovog projekta, kojeg us pokrenuli profesori Sonja Bančić i Daniel Bogešić, daje i Istarska županija – Regione Istriana, osobito njen Upravni odjel za kulturu na čelu s prof. Vladimirom Torbicom.

U natjecanju u kojem je sudjelovalo 12 parova natjecatelja OŠ, i 8 parova natjecatelja SŠ, učenici naše škole osvojili su 6. mjesto.  Tema ovogodišnjeg kviza bili su Histri, a kviz  se sastojao od testa znanja i terenskog djela (rješavanje u paru) koje  je bilo vezano za izložbu  Histri u Istri u muzejsko-galerijskom prostoru Sv. Srca,  lokalitet pulskog kaštela i četvrti Sv. Teodora.

Čestitamo našim učenicima Ivanu Babiću,  Marku Matoševiću i njihovoj mentorici Martini Batel na osvojenom 6. mjestu u kategoriji OŠ.

Izvor: Novinarska grupa