Profesionalna orijentacija

Autor: Martina Batel, 13. 5. 2013.

Dana 13. svibnja 2013. u našoj školi  ugostili smo pedagoginju i profesoricu fizike  Srednje škole Zvane Črnja iz Rovinja.

Predstavile  su nam rad njihove škole, ali i nove ekspementalne programe.  Radi se o novim osuvremenjenim i prilahođenijim programima za tržište rada. To su usmijerenja ekonomist i tehničar za računalstvo. U razgovoru smo saznali da među nama ima učenika koji su zainteresirani za nove  eksperimentalne programe, ali i za usmjerenja kao što su prirodoslovno-matematička gimnazija. S obzirom da  u našoj školi postoji Eko  grupa koja se bavi ekologijom i prirodom, razveselila nas je vijest da je upravo Srednja škola Zvane Črnja primila nagradu za najlijepše uređeni park 2007.  Također dogovorili smo posjet SŠ u Rovinju.

Na kraju je  predsjednik razreda Paulo Zgrablic zahvalio  našim gošćama na posjeti u ime cijeloga 8.  razreda.

Karla Žužić,  8. razred

Izvor: Novinarska grupa