Posjet HNK Ivana pl. Zajca

Autor: Martina Batel, 9. 5. 2013.

Dana  9. svibnja 2013. učenici viših razreda OŠ J. Rakovca u sklopu izvanučioničke nastave posjetili su HNK Ivana pl. Zajca u Rijeci.

Iz Sv. Lovreča smo krenuli smo u 17 sati kako bi stigli u 19:30 na  mjuzikl Guslač na krovu redatelja Ozrena Prohića,  dok je original Jerryja Bocka izveden 1964.  na Broadwaju. Djelo govori o židovskom selu Antevka u Rusiji 1905. godine odnosno malim ljudima koji se bore za svoj dio sreće u životu. Iako tužnog kraja, predstava je dobila gromoglasan pljesak publike. Osim glumačkih  sposobnosti koju su se mogli vidjeti u predstavi,   orkestar pod vostvom dirigenta Igora Vlajnića ostvario je  odličnu izvedbu.

Hana Kuhar, 6. razred

Izvor: Novinarska grupa