Posjet srednjim školama u Poreču

Autor: Martina Batel, 8. 5. 2013.

I ove školske godine  u sklopu profesionalne orijentacije nastavili smo posjećivati srednje škole u Poreču.  Dana 3. svibnja 8. razred naše škole, zajedno  u suradnji s razrednicom Martinom Batel i pedagoginjom Lidijom Malčević Lovrić, posjetio je  SŠ Antona Štifanića i SŠ Mate Balote.

Turističko-ugstiteljskoj školi  Antona Štifanića nas je dočekala   ravnateljica i upoznala s načinom rada škole.  Nakon kratkog uvoda o povijesti škole  ravnateljica nas je upoznala  sa školskim projektima i uspjesima učenika, kao što su: „Status Eko- škole“, „ KEY-Q“,  „DON“, „Sutra radim, praksom do uspjeha“. Škola je dobila  mnoga priznanja i nagrade.

U Srednjoj školi  Mate Balote pripremili su nam vrlo ugodnu dobrodošlicu. Upoznali su nas sa smjerovima škole (Opća Gimnazija,  Jezična Gimanzija, Ekonomist  Poljoprivredni tehničarm, Poljoprivredni tehničar vrtlar) te raznim europskim projektima u kojima škola sudjeluje.  Na kraju smo imali prilike čuti dojmove o školi od samih učenika,  a dobili smo i letke na kraju svakog posjeta kako bismo ih proučili i odabrali  zanimanje  koje želimo upisati.

Samanta Terlević, 8. razred

Izvor: Novinarska grupa