Nacionalni ispiti u osnovnim školama - matematika (NI-OŠ-MAT-2013).

Autor: Martina Batel, 25. 4. 2013.

Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja tijekom travnja provodi treću etapu projekta. Nacionalni ispiti u osnovnim školama - matematika (NI-OŠ-MAT-2013). U projektu su sudjelovale 154 škole iz Republike Hrvatske.

U četvrtak, 25. travnja 2013. godine od 8,50 do 10,15 sati naši osmaši, odabrani metodom slučajnog uzorka za sudjelovanje u provedbi ispitivanja znanja, vještina i sposobnosti iz matematike, pisali su ispit uz vodstvo voditeljice ispitne prostorije Nataše Lakoseljac i voditeljica ispitivanja u školi Lidije Malčević Lovrić.

Testovi su  proslijeđeni Nacionalnom centru za vanjsko vrednovanje, a rezultati će biti korišteni za unaprijeđenje kvalitete obrazovanja u Republici Hrvatskoj. Treba naglasiti da će učenici dobiti povratne informacije o uspjehu u ispitivanju.

Izvor: Novinarska grupa