Projekt "Čitamo mi u obitelji svi"

Autor: Ludmila Pauletić, 18. 4. 2013.

I ove školske godine 2012./13. u našoj školi nastavili  smo s projektom „Čitamo mi u obitelji svi“. Projekt provodi s učenicima 3. razreda i njihovim obiteljima učiteljica Gracijela Čehić s knjižničarkom Ludmilom Pauletić u organizaciji Hrvatske mreže školskih knjižničara. Cilj projekta je poticanje čitanja i nabava novih naslova za školsku knjižnicu po povoljnim cijenama.

U našoj školi ruksak s 8 novih knjiga je krenuo u prvu obitelj u petak 7. prosinca 2012. Ovaj projekt je osmišljen po načelu „putovanja“ knjižnične naprtnjače od jednog do drugog učenika 3. razreda te kao takav promiče obiteljsko čitanje. Knjižnična naprtnjača gostuje u obitelji pet dana kroz koje se obitelj okuplja svaki dan barem 15 minuta i zajednički razgledava i čita knjige iz naprtnjače. Učenik svoje dojmove i lijepe doživljaje zajedničkog čitanja zapisuje u priloženu bilježnicu dojmova, a kasnije kod povratka naprtnjače u školu, svoje doživljaje prezentira svom razredu.

Ovim projektom motiviramo učenike za čitanjem i želimo stvoriti duhovno i emotivno zadovoljstvo kao vlastitu nagradu za čitanje.

„Čitanje je najbolje učenje.“ (A.S.Puškin)