Autor: Maja Zubalić, 21. 1. 2013.

20. siječnja 2013. godine

Stolni tenis:

Kadeti i kadetkinje Pule , najmlađi kadeti Svetog Lovreča i najmlađe kadetkinje Arene Fero ekipni prvaci županije!

Dana 20.01.2013.godine u sportskoj dvorani Osnove škole Joakima Rakovca u Svetom Lovreču u odličnoj organizaciji stolnoteniskog kluba Sveti Lovreč održano je ekipno prvenstvo Istarske županije za najmlađe kadete i najmlađe kadetkinje te kadete i kadetkinje u stolnom tenisu. Turnir je okupio 7 ekipa najmađih kadeta, 5 ekipa najmlađih kadetkinja, 4 ekipe kadeta i 3 ekipe kadetkinja iz klubova Umaga, Tara, Novigrada , Vrsara, Višnjana, Pule ,Poreča, Nove Vasi i Svetog Lovreča.

I ovoga puta svoju dominaciju u kategoriji najmlađih kadeta pokazali su igrači Svetog Lovreča koji su osvojili prvo mjesto. U grupi su savladali ekipe Maestrala iz Umaga sa 3-0 i Poreča također sa 3-0 da bi u finalnom dvoboju savladali mlade i perspektivne igrače Višnjana sa 3-1. Ekipa je nastupila u sastavu Glavočevič Ivan, Luka Jovičić, Loris Koverlica, Antolović Johanes Karlo i Lorenozo Palman. Treće mjesto osvojila je ekipa Maestrala koja je savladala mladu ekipu Nove Vasi sa 3-2.(Švaganović Luka, Žipovski Mihael i Mari Medica)

U kategoriji najmlađih kadetkinja sa 4 pobjede prvo mjesto osvojila je ekipa Arene Fero iz Pule dok su drugo mjesto osvojile igračice Svetog Lovreča koje su nastupile u sasatvu : Lara Zgrablić, Michaela i Ivana Mikulić i Maja Dodić.Treće mjesto osvojila je ekipa Maestrala iz Umaga.

U kategoriji kadeta bez većih iznenađenja iskusna ekipa Pule osvojila je prvo mjesto sa tri pobjede a nastupila je u sastavu Matošević Manuel,Ališić Afan i Dekleva Davide.Drugo mjesto osvojila je ekipa Svetog Lovreča u sastavu Glavočević Ivan i Nikola i Luka Jovičić.Treća je ekipa Maestrala iz Umaga dok je četvrto mjesto zauzela ekipa Nove Vasi.(Dario Šajtoš,Nikolas Paljuh i Radešić.S)

Ukategoriji kadetkinja naslov je otišao u Pulu dok je drugo mjesto zauzela podmlađena ekipa Svetog Lovreča koja je nastupila u sastavu Mateja Pršurić, Lara Zgrablić i Michaela Mikulić.

Najuspješniji klub na ovom turniru je svakako Sveti Lovreč koji je pored jednog prvog osvojio i tri druga mjesta.

Trener Branko Jakovetić zadovoljan je prikazanom igrom i formom nakon zimskih priprema svojih igrača Svetog Lovreča,Nove Vasi i Poreča pred odlazak na 3.Hsts-ov turnir „Reno Vinek“ koji se sljedećeg vikenda održava u Osijeku.

Izvor: Branko Jakovetić