Bili smo domaćini Lidrana

Autor: Administrator , 14. 2. 2009.

Naša škola bila je domaćinom i organizatorom općinsko-gradske smotre literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva Lidrano 2009. godine. Smotra je održana 26. siječnja 2009. g. u prostorijama općinske Sale s početkom u 10,00 sati.

Uz učenike naše škole na smotri su sudjelovale OŠ Poreč, Talijanska OŠ ''Bernardo Parentin'' iz Poreča, OŠ Tar-Vabriga iz Tara, OŠ Jože Šurana iz Višnjana, OŠ Vladimira Nazora iz Vrsara, te SŠ Mate Balote i TUŠ Antuna Štifanića iz Poreča. Ravnateljica Greis Franković održala je pozdravni govor te proglasila Lidrano otvorenim, a nakon toga je uslijedio kratak program učenika naše škole. Tijekom prijepodnevnog programa posjetitelji su mogli uživati u dramsko-scenskim nastupima. Za sve izvođače i njihove mentore u školi je bio priređen ručak, a potom su proglašeni rezultati prosudbe.

Našu školu na županijskoj razini predstavljati će Valentina Rajko s literarnim radom ''Lipo je u Istri živiti'',  Kristijan Herak s radom ''Naši stari'' te dramska skupina s dramsko-scenskom igrom ''Jure i Frane''.
U kategoriji literarnih radova za učenike osnovnih škola na županijsku smotru nadalje odlazi Leona Bokulić iz Osnovne škole Poreč sa čak četiri literarna rada- ''More'', ''Molitva'', ''Čovječe!'' i ''Nemir u meni''.
Talijansku osnovnu školu ''Bernardo Parentin'' predstavljati će Julijana Erceg s radom ''Mare'' i Federica Zarli s radom ''Come un vagabondo''.
Iz OŠ Poreč na županijski Lidrano plasirale su se učenice Dora Katana Martić s radom ''U Poreču-na četiri kreću'' i Nina Ćus s radom ''Možete daleko'' u kategoriji samostalnih novinarskih radova, kao i Marijana Bogdanović i Luka Bosanac s radijskom emisijom ''Kažun''.
U kazivanju poezije najboljima su proglašeni Kristinka Dušek iz OŠ Jože Šurana te Mauro Kovač iz OŠ Poreč.
U kategoriji skupnih dramsko-scenskih nastupa dalje ide i dramska skupina TOŠ ''Bernardo Parentin'' s dramsko-scenskom igrom ''Ciacole a Parenzo''.
Najboljim literarnim radovima učenika srednjih škola proglašeni su ''Recept za život'' Nike Krajnović, učenice SŠ Mate Balota te ''Strastvene kiše'', ''Ruža'' i ''Jesen malena'' Zorana Antičevića, učenika TUŠ Antuna Štifanića.
SŠ Mate Balote predstavljati će i mladi novinari Laura Đenevica, Gaia Cosetto, Andrea Ibrić, Sabina Kovačević, Nikolina Kruić i Ivana Pilaj s radijskom emisijom ''Kontra kultura''. U kategoriji samostalnih novinarskih radova najboljim je proglašen''Intervju s razlogom-Ana Tadić'' Paole Sirotić, učenice TUŠ Antuna Štifanića. Učenice Mija Matasović i Suzana Rupenović predstavljati će SŠ Mate Balote u kategoriji pojedinačnih dramsko-scenskih nastupa.

Nakon proglašenja rezultata prosudbe u ime domaćina predsjednica Prosudbenoga povjerenstva Katerina Zgrablić je svim mentorima i članovima Prosudbenoga povjerenstva uručila poklone-bokal i bočicu jabučnog octa i maslinovog ulja koje su izradili učenici naše škole.

Općinski Lidrano pratilo je Prosudbeno povjerenstvo u sastavu Katerina Zgrablić (OŠ Joakima Rakovca, Sveti Lovreč), Marica Ledić (OŠ Jože Šurana, Višnjan), Snježana Sumić (OŠ Poreč), Ester Zarli, (TOŠ ''Bernardo Parentin'', Poreč), Silvana Vlačić ( TUŠ Antuna Štifanića, Poreč), Daliborka Škofić (OŠ Tar-Vabriga), Marijana Pavičić Nenadović (OŠ Vladimira Nazora, Vrsar) i Ivana Benčić Hatman (TOŠ ''Bernardo Parentin'', Poreč).