PROJEKT Naša mala knjižnica

Autor: Ludmila Pauletić, 6. 6. 2023.

Učenici 3. i 4. razreda naše Osnovne škole tijekom su cijele školske godine uključeni u međunarodni projekt „Naša mala knjižnica“. Projekt je osmišljen da kroz odabrane knjige koje će djecu zainteresirati svojim sadržajima i ilustracijama, pobudi interes učenika za čitanje knjiga, osnaži kritičko mišljenje o pročitanome te da potakne na razvijanje kulture provođenja slobodnog vremena uz knjigu i čitanje.

Tijekom 2022./2023. koordinatorica projekta u našoj školi knjižničarka Ludmila Pauletić i učiteljice Martina Ferrata, Sanja Hrvatin i Mirjana Laković provodili su s učenicima niz edukativnih aktivnosti. Obrađeno je šest naslova Kamp Bravo, Božić je!Božić!, O zecu koji se volio smijati,Slamka, Šlapica i vragolasta školarka, te stripovi Tiko i Piko u vlaku i Inspektor Joso.

Knjižničarka je s učenicima razgovarala o pročitanome, kako čitati da nam bude zanimljivije. Učenici su s veseljem sudjelovali u projektu te tijekom cijele školske godine čitali odabrane knjige. Nadamo se da je projekt učenike potaknuo na razmišljanje i aktivnije čitanje, te da počinju gledati na svijet oko sebe drukčijim očima.