Dječji pjevački zbor nastupio na Smotri glazbenog stvaralaštva

Autor: Mladen Majušević, 3. 4. 2023.

U četvrtak, 30. ožujka 2023. godine, Dječji pjevački zbor naše škole sudjelovao je na Smotri dječjeg glazbenog stvaralaštva osnovnih škola Istarske županije u revijalnom dijelu.

Smotra je održana u Domu hrvatskih branitelja u Puli gdje je svoje umijeće prikazalo ukupno 14 osnovnih škola.

Dječji pjevački zbor je za ovu priliku pripremio dvije skladbe: „Uvijek divan dan“ D. Cukića i „Sve će biti dobro“ Veronike i Bruna Krajcara (svaki je izvođač imao 5 min. na raspolaganju).

Prvu su pjesmu izveli uz klavirsku pratnju, solo Maja Macuka, 2. raz. i Eva Palman, 7. raz. Druga pjesma je otpjevana uz pratnju na ukuleleu uz soliste Teu Radolović, Lauru Anić i Morena Terlevića, 6.raz.

Ukupno je nastupilo 19 učenica i učenika,  od čega 10 članova malog zbora (od I. do IV.) i 9 članova velikog zbora (od V. do VIII.).

Dan je započeo upoznavanjem dječjeg zbora TOŠ Bernardo Parentin iz Poreča i zajedničkim upjevavanjem. Zatim je održana generalna proba nakon koje su se učenici okrijepili marendom te krenuli put Pule. Nakon tonske probe smjestili su se u dvorani, pratili nastup ostalih sudionika te čekali svoj red. Dio programa su pratili stojeći, a zatim su se posjedali na parket jer na žalost nije bilo dovoljno sjedećih mjesta za sve sudionike programa. Usprkos tome uživali su u nastupima svojih vršnjaka kao i svojem osobnom. Nastupu su pristupili vrlo profesionalno iako im je to bio prvi nastup pred publikom, a uzbuđenje nije jenjavalo do samog povratka kući.

Praćenje drugih sudionika i osobno sudjelovanje na Smotri je svakako hvalevrijedna priprema učenika za aktivne sudionike kulturnih manifestacije u budućnosti.

Članovi zbora: Doria Laković, Nikolina Jurcan (I. r.), Ana Babić, Mia Babić, Marta Braičin, Maja Macuka, Dea Matošović, Eva Papić, Maxine Sforzina (III. r.), Nika Đaković (IV. r.), Lovro Janko, Karlo Sošić (V. r.), Laura Anić, Ivan Ljubešić, Eva palman, Tea Radolović, Moreno Terlević (VI. r.) i Sara Bobić (VII. r.).

VODITELJ: Lolita Njegovan