Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta

Autor: Mladen Majušević, 2. 2. 2023.

Učenici sedmog i osmog razreda su u petak 27. siječnja 2023. posjetili  Istarsko narodno kazalište u Puli gdje su pogledali kazališnu predstavu Iznad duge, redateljice Marijane Peršić. Ulaz je bio besplatan, a učenike su pratile učiteljice geografije i povijesti. Kazališna predstava prigodno je održana na Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta koji je utemeljen 2005. godine Rezolucijom o danu sjećanja na holokaust Opće skupštine Ujedinjenih naroda, u spomen na 27. siječnja 1945. godine kada je Crvena armija oslobodila nacistički koncentracijski logor Aushwitz. Predstava donosi svjedočanstvo preživjele žrtve holokausta te emotivne priče o patnji, stradanjima i nadanjima djece i mladih u skloništima i logorima tijekom Drugog svjetskog rata.  Na učenike je ostavila snažan dojam te ih potaknula na promišljanje o posljedicama rata i ljudskim pravima.